تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین
پنجشنبه 10 اسفند

باهمکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آئین افتتاحیه هفتمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران برگزار گردید.

هفتمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران به همت انجمن خوشنویسان ایران، انجمن خوشنویسان قزوین و با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان، مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، استانداری و سازمان برنامه و بودجه استان قزوین، در چهار گرایش نستعلیق، شکسته‌ نستعلیق، ثلث و نسخ دی‌ ماه امسال در قزوین برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی انجمن خوشنویسان قزوین این دوسالانه توسط استادان بنام عرصه خوشنویسی داوری گردید.
 در بخش نستعلیق، استادان؛ غلامحسین امیرخانی، علی شیرازی، علی اشرف صندوق‌آبادی، امیر احمد فلسفی، احمد پیله‌چی قزوینی، رضا زدوار و میرحیدر موسوی به ارزیابی آثار خوشنویسان پرداختند.
 در بخش شکسته نستعلیق محمدحسین عطارچیان، مجتبی ملک‌زاده، علی‌ اکبر رضوانی و بهادر پگاه آثار را داوری نمودند.
در بخش ثلث استادان احمد عبدالرضایی، ایرج نعیمایی و علی رضائیان آثار را ارزیابی نمودند.
و در بخش نسخ، استادان؛ رضا بنی‌رضی، محمدعلی قربانی و ابوالفضل خزائی آثار را مورد داوری قرار دادند.
در آئین افتتاحیه دوسالانه ، از برگزیدگان هفتمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران با حضور وزیر فرهنگ در دانشگاه فرهنگیان قزوین تقدیر شد .

 

این مراسم با حضور آیت‌الله عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین، سید محمود اسلامی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ، محمود سالاری، معاون امور هنری وزارت فرهنگ، مهدی رمضانی‌چابک، مدیرکل استان‌های وزارت فرهنگ، محمد خراسانی‌زاده، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ، محمدحسین نیرومند، مشاور وزیر فرهنگ ، استاد غلامحسین امیرخانی رئیس هیئت مدیره انجمن خوشنویسان ایران ، استاد میر حیدر موسوی مدیر عامل انجمن خوشنویسان ایران و جمعی از بزرگان و اساتید خوشنویسی و هنرمندان خوشنویس سراسر کشور و مسوولان استان در سالن شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد.
 اسامی برگزیدگان این دوسالانه به شرح زیر میباشد:

در بخش ثلث، مجید داستانی، رحیم خلیلی و احسان کاظمی به عناوین اول تا سوم این رشته دست یافتند و علی سلطانی به همراه افشین نجفی بهزاد ، محمد حسن طاهری شایسته تقدیر معرفی شدند.

نفیسه تقوی و لیلا مژدگانلو نیز در بخش بانوان رشته ثلث شایسته تقدیر شده و جوایز نقدی دریافت کردند.

در بخش شکسته نستعلیق، زهرا عظیمی، امیر دانش مراغی و عادل زارعی عنوان‌های اول تا سوم را کسب کردند و طیبه ازندریانی، حمیدرضا خداکرمی، میثم صدری، مجتبی رحمدار، گوهر همایی مقدم و ایمان وکیلی مطلق نیز شایسته تقدیر شدند.

اعظم ابهرچایی و فاطمه کاظمی هم در بخش بانوان شایسته تقدیر شدند.

در بخش نستعلیق (چلیپا) مصطفی عابدینی به رتبه برتر دست یافت و حامد فقیهی و محمدجواد اسدی گورجی نیز دوم و سوم شدند و احد صباحی‌کیا شایسته تقدیر معرفی شد.

در سیاه مشق نستعلیق، حمید احمدی، هادی سیدخوانی و سید رسول آقامیر عنوان‌های اول تا سوم را به دست آوردند و محمدمهدی فرهنگی در این بخش شایسته تقدیر اعلام شد.

در بخش قطعه نستعلیق نیز محمدجواد شکوهی‌فر، سید علیرضا مطلبی و سید مرتضی جعفری اول تا سوم شدند و سید پیمان سادات‌نژاد نیز شایسته تقدیر معرفی شد.

زهرا حاج ابراهیمی، فاطمه مقیمی، مرضیه محمدی، حکیمه پوریزدان پرست، شیرین محمدکرمی، معصومه بختیاری و نسیبه هادی‌پور نیز در بخش نستعلیق مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش نسخ نیز محمد نعیم جوادی، مجید سعید کافی، محمد پورقلی‌زاده به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند و از سید مهدی عدنانی، محمد گودرزی و حمید میکانیک در این بخش تقدیر به عمل آمد.

همچنین سحر فرید و زهرا شیرازی‌پور نیز در بخش بانوان مورد تقدیر قرار گرفتند.

روابط عمومی انجمن خوشنویسان قزوین